Total Visitor Counter : 118495

MAYE MOTOR VEHICLES
AUTOMOTIVE LTD.

Frequently Asked Questions

 • About

   
 • - Sipariş ettiğim ürünün direk müşterime teslim edilmesini istiyorum, mümkün mü?

  Evet, göndermek istediğiniz müşterinizin adresini telefon adresi ile birlikte bize yollamanız yeterlidir. Faturayı yine size kesiyoruz.
 • - Ürün adresime ulaştı; ancak paket parçalanmış / bozulmuş / kırılmış, ne yapmalıyım?

  Ürünü asla teslim almayınız. Hemen bir tutanak tutarak ürünü gelen kargo görevlisine iade ediniz. Ve yaşanan bu durumu, sitenin ana sayfasının en üst kısmında bulunan İLETİŞİM bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan e-posta yoluyla bize bildiriniz.
 • - Malzememin/Faturamın kargoda Kaybolması/Karışması halinde ne yapmalıyım?

  Kargo tarafınıza teslim edilirken; gelen kargo paketinin kontrolünü yapmadan teslim almayınız. Kargo paketinin ambalajı bozuk, yırtık ve faturada yazılı olan ürünlerden eksik olan var ise kargo personeli ile birlikte tutanak tutularak belgelendirmeniz gerekmektedir. Kaybolan ürünlerin maddi değerini kargo firmasından talep etmeniz gerekmektedir. Kargo firması tarafından kaynaklanan ürün kaybı ve oluşabilecek sıkıntılardan firmamız mesul değildir. Fakat kontrol etmeden kargo teslim alınır ise daha sonradan ürünlerin kaybolduğuna dair hiç bir hak talep edilemez. Kaybolan evrak ise; Bu evrağın kayıp olduğunu tarafınıza gelen kargo personellerine bildirip takibini yapmanız ve evrağınızı ivedilikle istemeniz gerekmektedir. 
 • - Ürün garanti süresi içinde arızalandı, ne yapmalıyım?

  Şirketimizin en çok önem verdiği konu garantilerdir. Üründe, objektif özellikleriyle kullandığınız halde garanti süresi içinde herhangi bir arıza oluştu ise ürünü durumu açıklayan bir notla birlikte bize gönderebilirsiniz. Bu durumda kargo bedelini ödemeniz gerekmez. Arızalı ürün bize ulaştıktan sonra 7 gün içinde arızanın tespiti gerçekleştirilir. Ürünün, üretimden kaynaklanan bir hatadan dolayı arızalı olduğu tespit edilirse; tespiti müteakip 7 gün içinde ürünün bedeli hesabınıza iade edilir.
 • - Siparişimin durumunu nasıl görebilirim?

  Siparişinizin durumunu, bize telefon yoluyla ulaşarak veya ana sayfamızın en üstünde yer alan CANLI DESTEK yoluyla öğrenebilirsiniz. MNG kargo ile gönderilmişse MNG kargo imsan şubesi ile direk bağlantıya geçebilirsiniz.
 • - Genellikle hangi kargo ile çalışıyorsunuz?

  MNG kargo ile anlaşmalı olarak çalışmakla birlikte, tüm kargo firmaları ile istek üzerine çalışmaktayız.
 • - Perakende satışınız varmı?

  Kesinlikle perakende satışımız yoktur. Otokar ile anlaşmamıza istinaden satışlarımız toptandır.
 • - Siparişimin toplam tutarının altında / üstünde bir ücret havale ettim, ne olacak?

  Eksik ya da fazla ödemeler eksik ya da fazla ürün gönderme anlamına gelmez. Sipariş tutarının üzerinde bir meblağ havale edilmişse, fazla meblağ müşterinin hesabına iade edilir, e-posta ya da telefonla müşteri bilgilendirilir. Sipariş tutarının altında bir meblağ gönderilmişse Maye Motorlu Araçlar müşteri hizmetleri, müşteriyi durumdan haberdar eder ve eksik meblağın havale edilmesini talep eder. Eksik meblağ havale edildiğinde sipariş işleme alınır.
 • - Sipariş ettiğim malzemenin kargosunu kim ödüyor?

  Sipariş ettiğiniz malzemelerin kargo bedelleri, firmamız çalışma şartları gereğince tarafınızdan karşılanır.
 • - İade edeceğim malzemenin kargosunu kim ödüyor?

  İade işleminiz, ( malzemede herhangi bir arıza olmadığı halde ) kendi işinizin yönüne göre ise bundan MAYE MOTORLU ARAÇLAR kendini sorumlu tutmaz, ve bedelini siz ödersiniz.
 • - Stokta olmayan ürünler kaç günde temin edilir?

  Her ürünün temin süresi farklıdır. Sipariş verildikten sonra satış personelimiz bunun hakkında size bilgi verecektir.
 • - Ürünümü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

  Eğer üründe herhangi bir zarar varsa; kargo görevlisine tutanak tutturarak ürün teslim alınmamalıdır. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini yerine getirdiği kabul edilmiş olur. Kargo yetkilisi görevini yerine getirdikten sonra ortaya çıkabilecek hasar, kırık, kayıp durumlarında ürün sigorta kapsamı dışında kalmaktadır. Bu durumdan Maye Motorlu Araçlar sorumlu tutulamaz. Lütfen kargoyu teslim aldıktan hemen sonra ürününüzü kontrol etmeyi unutmayınız.
 • - Fatura ürün ile birliktemi geliyor?

  Evet, malzemeniz ile birlikte faturanızda kargoya verilir. Faturayı bulamadığınızda, kargo görevlisinin yanından ( 0212 ) 494 26 33 kodlu numaramız ile bize ulaşınız.
 • - Hangi gün ve saatlerde sipariş verebilirim?

  Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma günlerinde 08:30-19:00 saatleri aralığında, cumartesi günü ise 08:30-15:00 saatleri arasında sipariş verebilirsiniz.